Guriqi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Guriq
Gurisht
Fshat
Vendndodhja
Guriq is located in Kosova
Guriq
Guriq
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prizren
Komuna Malishevë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Llapushë
Lartësia 613 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 25′ 56″ Veri

20° 45′ 15″ Lindje

Guriq është një vendbanim në komunën e Malishevës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Gurisht.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]