Temeçina

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Temeçinë
Tumelinë
Fshat
Vendndodhja
Temeçinë is located in Kosova
Temeçinë
Temeçinë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prizren
Komuna Malishevë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Llapushë
Lartësia 764 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 26′ 37″ Veri

20° 50′ 18″ Lindje

Temeçinë është një vendbanim në komunën e Malishevës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Tumelinë.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]