Lladroviqi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Lladroviq
Bardh
Fshat
Vendndodhja
Lladroviq is located in Kosova
Lladroviq
Lladroviq
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prizren
Komuna Malishevë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Llapushë
Lartësia 796 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 28′ 20″ Veri

20° 50′ 30″ Lindje

Lladroviq është një vendbanim në komunën e Malishevës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Bardh.

Shih dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • vendndodhja
  • Disa pamje amatore të fshatit Bardhë(Lladroviq) mund ti shikoni duke klikuar këtu