Bubli

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bubël
Fshat
Vendndodhja
Bubël is located in Kosova
Bubël
Bubël
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prizren
Komuna Malishevë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Llapushë
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 31′ 25″ Veri

20° 39′ 8″ Lindje

Bubël është një vendbanim në komunën e Malishevës, Kosovë.

Shih dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]