Joviqi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Joviq
Burim
Fshat
Vendndodhja
Joviq is located in Kosova
Joviq
Joviq
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prizren
Komuna Malishevë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike/gjeografike Llapushë
Lartësia 560 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 28′ 28″ Veri

20° 42′ 8″ Lindje

Joviq është një vendbanim në komunën e Malishevës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Burim.

Lidhje të jashtme[redakto | përpunoni burim]