Ruda

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Rudë
Fshat
Vendndodhja
Rudë is located in Kosova
Rudë
Rudë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prizren
Komuna Malishevë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 30′ 24″ Veri

20° 36′ 40″ Lindje

Rudë është një vendbanim në komunën e Malishevës, Kosovë.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]