Turjaka (Malishevë)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Turjakë
Fshat
Vendndodhja
Turjakë is located in Kosova
Turjakë
Turjakë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prizren
Komuna Malishevë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Llapushë
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 30′ 23″ Veri

20° 40′ 32″ Lindje

Turjakë është një vendbanim në komunën e Malishevës, Kosovë. Fshati ka një pamje të bukur dhe një pozit të mirë Gjeografike ku ka lumin Mirusha dhe një reliev me male dhe fusha të mdha .

Shih dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]