Astrazupi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Astrazup
Arbënesh
Fshat
Vendndodhja
Astrazup is located in Kosova
Astrazup
Astrazup
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prizren
Komuna Malishevë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Llapushë
Lartësia 605 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 26′ 54″ Veri

20° 41′ 60″ Lindje

Astrazup është një vendbanim në komunën e Malishevës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Arbënesh.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]