Magjera (Malishevë)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Magjerë
Maxharë
Fshat
Vendndodhja
Magjerë is located in Kosova
Magjerë
Magjerë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prizren
Komuna Malishevë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Llapushë
Lartësia 550 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 26′ 52″ Veri

20° 43′ 8″ Lindje

Magjerë është një vendbanim në komunën e Malishevës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Maxharë.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]