Pllaçica

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Pllaçicë
Gurakuq
Fshat
Vendndodhja
Pllaçicë is located in Kosova
Pllaçicë
Pllaçicë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prizren
Komuna Malishevë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Llapushë
Lartësia 764 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 35′ 23″ Veri

20° 45′ 45″ Lindje

Pllaçicë është një vendbanim në komunën e Malishevës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Gurakuq.

Shih dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]