Mleçani

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Mleçan
Rrezor
Fshat
Vendndodhja
Mleçan is located in Kosova
Mleçan
Mleçan
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prizren
Komuna Malishevë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Llapushë
Lartësia 764 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 34′ 13″ Veri

20° 45′ 17″ Lindje

Mleçan është një vendbanim në komunën e Malishevës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Rrezor.

Shih dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]