Llazica

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Llazicë
Bujan
Fshat
Vendndodhja
Llazicë is located in Kosova
Llazicë
Llazicë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prizren
Komuna Malishevë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Llapushë
Lartësia 628 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 33′ 19″ Veri

20° 45′ 48″ Lindje

Llazicë është një vendbanim në komunën e Malishevës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Bujan.

Shih dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]