Jump to content

Vërmica (Malishevë)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Vërmira
Vermicë
Fshat

Vërmira është një vendbanim në komunën e Malishevës, Kosovë. Para vitit 1999 fshati ishte i njohur edhe me emrin Vermicë. Fshati kufizohet me fshatrat Drenoc, Shkarashnik, Balincë, Llazicë dhe Bubavec.

Gjeografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lagjet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Vërmica përbëhet nga katër lagje: Raçajt, Ukajt, Hoxhajt dhe Kastratët.

Shih dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]