Manastiri i Banjskës

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Manastiri i Banjskës
Lloji Arkeologjike
Vendndodhja Banjskë, Zveçan, Kosovë
Ndërtuar Mesjetë
Emri zyrtar: Monument / Ansambël
Lloji Nën mbrojtje
Përcaktuar 0301- 551/90; LZVM
Nr. i referencës 2880

Manastiri i Banjskës është një monument i trashëgimisë kulturore në Banjskë, Zveçan, Kosovë.[1] Ky monument është i kategorisë "Arkeologjik", i miratuar me numër 0301- 551/90 .

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ LISTA E TRASHËGIMISË KULTURORE PËR MBROJTJE TË PËRKOHSHME (PDF). Republika e Kosovës, Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Marrë më 17 gusht 2016.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]