Lista e Monumenteve në Kosovë

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Lista e trashëgimisë kulturore për mbrojtje të përkohshme në Republikën e Kosovës.[1]

Referimet

  1. ^ Lista e trashëgimisë kulturore për mbrojtje të përkohshme (01.10.2014 – 10.10.2015), Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sporteve e Republikës së Kosovës.
 Commons: Cultural heritage monuments in Kosovo – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale