Nekropola tumulare në Romajë

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Nekropola tumulare në Romajë
Lloji Arkeologjike
Vendndodhja Romajë, Prizren, Kosovë
Ndërtuar Parahistori
Emri zyrtar: Lokalitet Arkeologjik / Rezervat
Lloji Nën mbrojtje
Përcaktuar 03-1212 / 68
Nr. i referencës 3011

Nekropola tumulare në Romajë është një monument i trashëgimisë kulturore në Romajë, Prizren, Kosovë.[1] Ky monument është i kategorisë "Arkeologjik", i miratuar me numër 03-1212 / 68.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ LISTA E TRASHËGIMISË KULTURORE PËR MBROJTJE TË PËRKOHSHME (PDF). Republika e Kosovës, Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Marrë më 17 gusht 2016.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]