Shkolla ortodokse "Shën Kirili dhe Metodi"

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Shkolla ortodokse (e Kirili dhe Metodit të Shenjët) për priftërinjë
Lloji Arkitekturore
Vendndodhja Prizren, Kosovë
Ndërtuar Shek. XIX - XX
Emri zyrtar: Monument /Ansambël
Lloji Nën mbrojtje
Nr. i referencës 3392

Shkolla ortodokse (e Kirili dhe Metodit të Shenjët) për priftërinjë është një monument i trashëgimisë kulturore në Prizren, Kosovë.[1] Ky monument është i kategorisë "Arkitekturor".

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ LISTA E TRASHËGIMISË KULTURORE PËR MBROJTJE TË PËRKOHSHME (PDF). Republika e Kosovës, Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Marrë më 17 gusht 2016.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]