Xhamia e Terzi mahallës

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Xhamia e Terzi mahallës
Xhamia e Terzi Mahalles.JPG
Lloji Arkitekturore
Vendndodhja Prizren, Kosovë
Ndërtuar Shek. XVIII
Emri zyrtar: Monument /Ansambël
Lloji Nën mbrojtje
Nr. i referencës 402

Xhamia e Terzi mahallës ose Xhamia Terzi-Mëhallë është një monument i trashëgimisë kulturore në Prizren, Kosovë.[1] Ky monument është i kategorisë "Arkitekturor".

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ LISTA E TRASHËGIMISË KULTURORE PËR MBROJTJE TË PËRKOHSHME (PDF). Republika e Kosovës, Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Marrë më 17 gusht 2016.