Xhamia e Emin Pashës

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Xhamia e Emin Pashës
Xhamia e Emin Pashes.JPG
Lloji Arkitekturore
Vendndodhja Prizren, Kosovë
Ndërtuar 1831
Emri zyrtar: Monument /Ansambël
Lloji Nën mbrojtje
Përcaktuar 371/87
Nr. i referencës 353

Xhamia e Emin Pashës është një monument i trashëgimisë kulturore në Prizren, Kosovë.[1] Ky monument është i kategorisë "Arkitekturor", i miratuar me numër 371/87.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ LISTA E TRASHËGIMISË KULTURORE PËR MBROJTJE TË PËRKOHSHME (PDF). Republika e Kosovës, Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Marrë më 17 gusht 2016.