Xhamia e Emin Pashës

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Xhamia e Emin Pashës
LlojiArkitekturore
VendndodhjaPrizren, Kosovë
Ndërtuar1831
Emri zyrtar: Monument /Ansambël
LlojiNën mbrojtje
Përcaktuar371/87
Nr. i referencës353

Xhamia e Emin Pashës është një monument i trashëgimisë kulturore në Prizren, Kosovë.[1] Ky monument është i kategorisë "Arkitekturor", i miratuar me numër 371/87.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ LISTA E TRASHËGIMISË KULTURORE PËR MBROJTJE TË PËRKOHSHME (PDF). Republika e Kosovës, Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Marrë më 17 gusht 2016.