Manastiri i Arkangjelit të Shenjtë

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Manastiri i Arkangjelit të Shenjtë
Holy Archangels Church (4409367378).jpg
LlojiArkeologjike
VendndodhjaPrizren, Kosovë
NdërtuarMesjetë
Emri zyrtar: Lokalitet Arkeologjik / Rezervat
LlojiNën mbrojtje
Përcaktuar464/48; LZVM
Nr. i referencës2947

Manastiri i Arkangjelit të Shenjtë është një monument i trashëgimisë kulturore në Prizren, Kosovë.[1] Ky monument është i kategorisë "Arkeologjik", i miratuar me numër 464/48 .

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shih edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ LISTA E TRASHËGIMISË KULTURORE PËR MBROJTJE TË PËRKOHSHME (PDF). Republika e Kosovës, Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Marrë më 17 gusht 2016.