Lokaliteti arkeologjik romak në Piranë (Arat Qeremide)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Lokaliteti arkeologjik romak në Piranë (Arat Qeremide)
LlojiArkeologjike
VendndodhjaPiranë, Prizren, Kosovë
NdërtuarRomake
Emri zyrtar: Lokalitet Arkeologjik / Rezervat
LlojiNën mbrojtje
Nr. i referencës3442

Lokaliteti arkeologjik romak në Piranë (Arat Qeremide) është një monument i trashëgimisë kulturore në Piranë, Prizren, Kosovë.[1] Ky monument është i kategorisë "Arkeologjik".

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ LISTA E TRASHËGIMISË KULTURORE PËR MBROJTJE TË PËRKOHSHME (PDF). Republika e Kosovës, Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Marrë më 17 gusht 2016.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]