Arkivi i Prizrenit

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Arkivi i Prizrenit

Arkivi i Prizrenit ose Arkivi Ndërkomunal i Prizrenit është arkivi i parë ndërkomunal i themeluar më 26 dhjetor të vitit 1967, që kishte për qëllim mbrojtjen e lëndës arkivore për territorin e komunave të Prizrenit, Therandës (Suharekës), Rahovecit, Malishevës dhe Sharrit (Dragashit).

Shih edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Një kategori në Wikimedia Commons përmban dokumente multimediale për Arkivi i Prizrenit.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]