Manastiri i Sokolicës

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Manastiri i Sokolicës
Lloji Arkeologjike
Vendndodhja Boletin, Zveçan, Kosovë
Ndërtuar Mesjetë
Emri zyrtar: Monument / Ansambël
Lloji Nën mbrojtje
Përcaktuar 2304/48; LZVM
Nr. i referencës 2843

Manastiri i Sokolicës është një monument i trashëgimisë kulturore në Boletin, Zveçan, Kosovë.[1] Ky monument është i kategorisë "Arkeologjik", i miratuar me numër 2304/48 .

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ LISTA E TRASHËGIMISË KULTURORE PËR MBROJTJE TË PËRKOHSHME (PDF). Republika e Kosovës, Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Marrë më 17 gusht 2016.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]