Lokaliteti arkeologjik Kalaja e Syriganës

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Lokalitet arkeologjik Kalaja në Syriganë
Lloji Arkeologjike
Vendndodhja Syriganë, Skenderaj, Kosovë
Ndërtuar Antikiteti i Vonë
Emri zyrtar: Lokalitet Arkeologjik / Rezervat
Lloji Nën mbrojtje
Nr. i referencës 3707

Lokalitet arkeologjik Kalaja e Syriganës është një monument i trashëgimisë kulturore në Syriganë, Skenderaj, Kosovë.[1] Ky monument është i kategorisë "Arkeologjik", i miratuar me numër.

Shih edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ LISTA E TRASHËGIMISË KULTURORE PËR MBROJTJE TË PËRKOHSHME (PDF). Republika e Kosovës, Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Marrë më 17 gusht 2016.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]