Banjska (Zveçan)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Banjskë
Bajë e Mitrovicës
Fshat
Vendndodhja
Banjskë is located in Kosova
Banjskë
Banjskë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Mitrovicë
Komuna Zveçan
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 764 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 58′ 24″ Veri

20° 46′ 51″ Lindje

Banjskë është një vendbanim në komunën e Zveçanit, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Bajë e Mitrovicës.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]