Kamenica (Zveçan)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Kamenicë
Fshat
Vendndodhja
Kamenicë is located in Kosova
Kamenicë
Kamenicë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Mitrovicë
Komuna Zveçan
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 764 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 59′ 57″ Veri

20° 46′ 56″ Lindje

Kamenicë është një vendbanim në komunën e Zveçanit, Kosovë.

Lidhje të jashtme[redakto | redakto tekstin burimor]