Grizhani

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Grizhan
Grishan
Fshat
Vendndodhja
Grizhan is located in Kosova
Grizhan
Grizhan
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Mitrovicë
Komuna Zveçan
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 1020 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 43° 1′ 22″ Veri

20° 42′ 23″ Lindje

Grizhan është një vendbanim në komunën e Zveçanit, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Grishan.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]