Sërboci

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Sërboc
Bugariq
Fshat
Vendndodhja
Sërboc is located in Kosova
Sërboc
Sërboc
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Mitrovicë
Komuna Zveçan
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 764 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 57′ 8″ Veri

20° 50′ 18″ Lindje

Sërboc është një vendbanim në komunën e Zveçanit, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Bugariq.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]