Sërboci

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Sërboc
Bugariq
Fshat

Sërboc është një vendbanim në komunën e Zveçanit, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Bugariq.

Shih dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]