Banovdolli

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Banovdoll
Lug i Banit
Fshat
Vendndodhja
Banovdoll is located in Kosova
Banovdoll
Banovdoll
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Mitrovicë
Komuna Zveçan
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 578 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 56′ 14″ Veri

20° 47′ 20″ Lindje

Banovdoll është një vendbanim në komunën e Zveçanit, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Lug i Banit.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]