Rudina (Zveçan)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Rudinë
Fshat
Vendndodhja
Rudinë is located in Kosova
Rudinë
Rudinë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Mitrovicë
Komuna Zveçan
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 1020 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 43° 1′ 39″ Veri

20° 44′ 21″ Lindje

Rudinë është një vendbanim në komunën e Zveçanit, Kosovë.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]