Jasheviku

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Jashevik
Jeshevik
Fshat
Vendndodhja
Jashevik is located in Kosova
Jashevik
Jashevik
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Mitrovicë
Komuna Zveçan
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 566 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 58′ 2″ Veri

20° 48′ 35″ Lindje

Jashevik është një vendbanim në komunën e Zveçanit, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Jeshevik.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]