Korila

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Korilë
Korrilë
Fshat
Vendndodhja
Korilë is located in Kosova
Korilë
Korilë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Mitrovicë
Komuna Zveçan
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 518 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 54′ 48″ Veri

20° 50′ 5″ Lindje

Korilë është një vendbanim në komunën e Zveçanit, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Korrilë.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]