Zherovnica (Zveçan)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Zherovnicë
Fshat
Vendndodhja
Zherovnicë is located in Kosova
Zherovnicë
Zherovnicë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Mitrovicë
Komuna Zveçan
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 529 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 55′ 55″ Veri

20° 48′ 24″ Lindje

Zherovnicë është një vendbanim në komunën e Zveçanit, Kosovë.

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Sipas vlerësimeve të vitit 2009 për regjistrimin në Kosovë të vitit 2011, fshati numëronte 520 banorë, prej të cilëve një shumicë serbë.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]