Jump to content

Zherovnica (Zveçan)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Zherovnicë
Fshat

Zherovnicë është një vendbanim në komunën e Zveçanit, Kosovë.

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Sipas vlerësimeve të vitit 2009 për regjistrimin në Kosovë të vitit 2011, fshati numëronte 520 banorë, prej të cilëve një shumicë serbë.

Shih dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]