Lipovica (Zveçan)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Lipovicë
Blinisht
Fshat
Vendndodhja
Lipovicë is located in Kosova
Lipovicë
Lipovicë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Mitrovicë
Komuna Zveçan
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 764 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 56′ 51″ Veri

20° 46′ 20″ Lindje

Lipovicë është një vendbanim në komunën e Zveçanit, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Blinisht.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]