Reka e Banjskës

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Rekë e Banjskës
Rekë e Bajës
Fshat
Vendndodhja
Rekë e Banjskës is located in Kosova
Rekë e Banjskës
Rekë e Banjskës
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Mitrovicë
Komuna Zveçan
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 764 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 59′ 14″ Veri

20° 45′ 20″ Lindje

Rekë e Banjskës është një vendbanim në komunën e Zveçanit, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrat Prroni i Bajës dhe Rekë e Bajës.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]