Dolana (Zveçan)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Dolanë
Dolan
Fshat
Vendndodhja
Dolanë is located in Kosova
Dolanë
Dolanë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Mitrovicë
Komuna Zveçan
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 583 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 55′ 37″ Veri

20° 48′ 38″ Lindje

Dolanë është një vendbanim në komunën e Zveçanit, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Dolan.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]