Llovka

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Llovkë
Fshat
Vendndodhja
Llovkë is located in Kosova
Llovkë
Llovkë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Mitrovicë
Komuna Zveçan
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 620 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 56′ 37″ Veri

20° 46′ 46″ Lindje

Llovkë është një vendbanim në komunën e Zveçanit, Kosovë.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]