Vilishti

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Vilisht
Fshat
Vendndodhja
Vilisht is located in Kosova
Vilisht
Vilisht
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Mitrovicë
Komuna Zveçan
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 764 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 57′ 5″ Veri

20° 46′ 54″ Lindje

Vilisht është një vendbanim në komunën e Zveçanit, Kosovë.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]