Vallaçi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Vallaç
Vallç
Fshat
Vendndodhja
Vallaç is located in Kosova
Vallaç
Vallaç
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Mitrovicë
Komuna Zveçan
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 559 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 56′ 49″ Veri

20° 49′ 50″ Lindje

Vallaç është një vendbanim në komunën e Zveçanit, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Vallç.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]