Potoku i Jankut

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Potok i Jankut
Përroi i Jankut
Fshat
Vendndodhja
Potok i Jankut is located in Kosova
Potok i Jankut
Potok i Jankut
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Mitrovicë
Komuna Zveçan
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 777 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 59′ 40″ Veri

20° 45′ 35″ Lindje

Potok i Jankut është një vendbanim në komunën e Zveçanit, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Përroi i Jankut.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]