Matica

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Maticë
Fshat
Vendndodhja
Maticë is located in Kosova
Maticë
Maticë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Mitrovicë
Komuna Zveçan
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 579 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 54′ 57″ Veri

20° 49′ 10″ Lindje

Maticë është një vendbanim në komunën e Zveçanit, Kosovë.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]