Shtrubullova

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Koordinatat: 42°22′V 20°31′L / 42.36°V 20.52°L / 42.36; 20.52

Shtrubullovë
Drenar
Fshat
Vendndodhja
Shtrubullovë is located in Kosova
Shtrubullovë
Shtrubullovë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prishtinë
Komuna Drenas
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Drenicë
Lartësia 585 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 36′ 27″ Veri

20° 52′ 59″ Lindje

Shtrubullovë është një vendbanim në komunën e Drenasit, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrat Drenushë dhe Drenar.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]