Tërsteniku (Drenas)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Koordinatat: 42°23′29″V 20°30′13″L / 42.3913°V 20.5035°L / 42.3913; 20.5035

Tërstenik
Qëndresë
Fshat
Vendndodhja
Tërstenik is located in Kosova
Tërstenik
Tërstenik
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prishtinë
Komuna Drenas
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Drenicë
Lartësia 577 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 39′ 13″ Veri

20° 50′ 35″ Lindje

Tërstenik është një vendbanim në komunën e Drenasit, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Qëndresë.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]