Kishnareka

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Koordinatat: 42°20′V 20°32′L / 42.33°V 20.53°L / 42.33; 20.53

Kishnarekë
Krujas
Fshat
Vendndodhja
Kishnarekë is located in Kosova
Kishnarekë
Kishnarekë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prishtinë
Komuna Drenas
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Drenicë
Lartësia 604 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 33′ 11″ Veri

20° 53′ 27″ Lindje

Kishnarekë është një vendbanim në komunën e Drenasit, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrat Lumisht dhe Krujas.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]