Gllanasella

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Koordinatat: 42°24′V 20°33′L / 42.40°V 20.55°L / 42.40; 20.55

Gllanasellë
Shkabë
Fshat
Vendndodhja
Gllanasellë is located in Kosova
Gllanasellë
Gllanasellë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prishtinë
Komuna Drenas
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Drenicë
Lartësia 585 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 40′ 13″ Veri

20° 55′ 1″ Lindje

Gllanasellë është një vendbanim në komunën e Drenasit, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Shkabë.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]