Çikatova e Re

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Çikatovë e Re
Fshat
Vendndodhja
Çikatovë e Re is located in Kosova
Çikatovë e Re
Çikatovë e Re
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prishtinë
Komuna Drenas
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Drenicë
Lartësia 576 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 37′ 45″ Veri

20° 52′ 55″ Lindje

Çikatovë e Re është një vendbanim në komunën e Drenasit, Kosovë.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]