Fushtica e Epërme

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Koordinatat: 42°20′V 20°34′L / 42.33°V 20.56°L / 42.33; 20.56

Fushticë e Epërme
Fshat
Vendndodhja
Fushticë e Epërme is located in Kosova
Fushticë e Epërme
Fushticë e Epërme
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prishtinë
Komuna Drenas
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Drenicë
Lartësia 764 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 33′ 18″ Veri

20° 56′ 53″ Lindje

Fushticë e Epërme është një vendbanim në komunën e Drenasit, Kosovë.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]