Jump to content

Dallime mes rishikimeve të "Arabët"

24 bytes removed ,  2 vjet më parë
v
U kthyen ndryshimet e 188.172.108.70 (diskutimet) në versionin e fundit nga CptViraj.
[redaktim i pashqyrtuar][redaktim i pashqyrtuar]
Etiketat: Redaktim nga celulari Redaktim nga aplikacioni për celular Ndryshim nga aplikacioni Android
v (U kthyen ndryshimet e 188.172.108.70 (diskutimet) në versionin e fundit nga CptViraj.)
Etiketa: Rollback
 
Masat e ndermarra nga keta udheheqes te njohur ndere mysliman me titullin 'udheheqesat e drejtë', ofruan një mundesi dhe u krijua një bazament mjaft i fuqishem qe paskëtej në periudhat e mevonshme shteti islamo-arab te lulezonte dhe ndikimi i civilizimit islam te arrinte zenitin si p.sh periudha e dinastisë Emevite, Abasite etj.
Jul Cezari(100-44 pr.k)
 
== Referimet ==