Jump to content

Dallime mes rishikimeve të "Bostanxhi-bashë"

v
ska përmbledhje të redaktimeve
[Redaktim i kontrolluar][Redaktim i kontrolluar]
v (Saklanan gerçekler zhvendosi faqen Bostanji-bashi tek Bostanxhi-bashi)
vNo edit summary
'''Bostanxhi-bashi''' ([[turqisht]] [[osmanisht]]: ''Bostanci-basi'', turqishtja moderne: bostancıbaşı) ishte "kryekopshtari" dhe kreu i rojes së sarajit (pallatit).
Bostanji-bashi (turqisht osmanisht:,
 
Bostanxhi-bashi ekuivalente me gradën e [[pasha]]it.
turqishtja moderne: bostancıbaşı):
 
[[Kategoria:Tituj osmanë]]
"kryekopshtari" dhe kreu i rojes së pallatit.
 
Ekuivalente me gradën e pashait
19

edits