Dallime mes rishikimeve të "Monedha"

Jump to navigation Jump to search
41 bytes added ,  17 vjet më parë
v
ska përmbledhje të redaktimeve
vNo edit summary
vNo edit summary
'''Monedha''' është formë e parasë që shëben për këmbimin dhe krahasimin e mallrave pëbrenda një sistemi të mbyllur ekonomikë.
'''Monedha''' e një [[shteti]] është valuta që përdoret nga ky vend në shkëmbimet tregtare.
 
 

Menyja e lëvizjeve